• Lightyear

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★

  • Ennio: The Maestro

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Happening

    ★★★★

  • True Things

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Nitram

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½