Sort by
  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★

  • Sweet As

    ★★★★

  • 6 Festivals

    ★★★★

  • Hatchback

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Jarli

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • Shark

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Freedom Swimmer

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • No Man of God

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Great White

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Vicar of Dibley: Inside Out

    ★★½

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

    ★★★★

  • Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Me and My Penis

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Hamilton

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★½

  • Good Riddance

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★

  • Bicycle

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Float

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Sara Pascoe Live: LadsLadsLads

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • Booksmart

    ★★★★½

  • 100 Vaginas

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Doctor Who: Resolution