• Babylon

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • The Imagineering Story

    ★★★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Noelle

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Float

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★½

  • Shaft

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Ice on Fire

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Rocketman

    ★★½

  • The Hustle

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Dumbo

    ½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Aftermath

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • What Men Want

    ★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★½

  • The Wandering Earth

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Fighting with My Family

    ★★★