Sort by

Mitch has logged 21 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Generation Kill

Generation Kill

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry