Sort by

Mudkip has logged 237 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Mistle-Tones

The Mistle-Tones

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Air

Air

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kazaam

Kazaam

1996
×
★½
Edit this entry  
30
Honey, We Shrunk Ourselves

Honey, We Shrunk Ourselves

1997
×
★½
Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read prior review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knowing

Knowing

2009
×
★★★★
Edit this entry