Sort by
  • Bullet Train

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Ludo

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Half of It

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Newton

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Aligarh

    ★★★★½

  • Sleeping with Other People

    ★★½

  • Son of Saul

    ★★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Queen

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Lunchbox

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • Argo

    ★★★

  • A Separation

    ★★★★½

  • A Serious Man

    ★★

  • In Bruges

    ★★★½