• Luca

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Motreb

  • Father

    ★★★★

  • Zire Nazar

  • 1917

  • The Platform

    ★★★★½

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★★★

  • Arab Blues

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Dance With Me

    ★★★★½

  • Rahman 1400

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Tala

    ½

  • Gholamreza Takhti

    ★★★

  • Just 6.5

  • Narrow Red Line

    ★★★★★

  • Columbus

  • The Tobacconist

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

  • Centipede

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Purl

  • Animal Behaviour

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★★

  • Dokhtar Amoo Va Pesar Amoo

  • Tale of the Sea

    ★★

  • A Quiet Place

  • Pig

  • Unsane

  • Istanbul Junction

  • Sheeple

  • Human, Space, Time and Human

    ★★★★★

  • Oxidan

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • My Brother Khosrow

  • Untaken Paths

  • Coco

  • Sperm Whale: Roya's Selection

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Domestic Killer

  • Loving Vincent

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • When God Sleeps

  • The Boss Baby

  • The Good, the Bad & the Corny

    ★★★

  • 21 Days Later

  • Subdued

  • Silence

  • Moana

  • Planet Earth II

  • Black Mirror: San Junipero