• Annette

    ★★★★★

  • The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

    ★★★★½

  • Paradise: Love

    ★★★½

  • Paradise: Faith

    ★★★★

  • Narrow Red Line

    ★★★★★

  • The Pillow Book

    ★★★★★

  • Moebius

    ★★★★★

  • Twin Peaks

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Downfall

    ★★★★

  • Maxx

    ★★★★

  • The Good, the Bad & the Corny

    ★★★

  • Hello Ghost

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • Close-Up

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ½

  • Human, Space, Time and Human

    ★★★★★