mulaney has logged 46 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
½
Edit this entry  
17
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
21

21

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry