Sort by

mulaney has logged 291 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
How Sarah Got Her Wings

How Sarah Got Her Wings

2015
×
Edit this entry  
15
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Edit this entry  
15
Christmas at Pemberley Manor

Christmas at Pemberley Manor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read prior review Edit this entry  
09
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
09
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
We Were Here

We Were Here

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Edit this entry  
01
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Edit this entry  
30
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Cockettes

The Cockettes

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Diana

Diana

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
Edit this entry  
20
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry