Sort by

mulaney has logged 23 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
August Rush

August Rush

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry