Sort by

mulaney has logged 242 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas in Homestead

Christmas in Homestead

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★½
Edit this entry  
25
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hello Destroyer

Hello Destroyer

2016
×
Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Edit this entry  
17
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry