• Boy Erased

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower

    ★★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

  • Fate/Kaleid Liner Prisma☆Illya Movie: Oath Under Snow

    ★★★★

  • Death Note

    ★½

  • Detroit

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★½

  • Power Rangers

    ★★

  • Yuki Yuna Is a Hero: Washio Sumi Chapter 1

    ★★★½

  • Life

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Mudbound

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

    ★★★

  • Fences

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★