• Cowboy Bebop: The Movie

    ★★★★½

  • House

    ★★★★

  • Wolf Children

    ★★★★½

  • Yojimbo

    ★★★★½

  • Godzilla: Tokyo S.O.S.

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Noroi: The Curse

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★½

  • Mickey's Christmas Carol

    ★★★½

  • Ikiru

    ★★★★½

  • The Polar Express

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★★½

  • Godzilla Against MechaGodzilla

    ★★½

  • It's Christmastime Again, Charlie Brown

    ★★★½

  • A Charlie Brown Christmas

    ★★★★