Sort by

Multiverse has logged 29 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Young and Dangerous

Young and Dangerous

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry