• The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • All Day and a Night

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

  • Tigertail

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Elephant

  • The Hunt

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Sergio

    ★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • A Fall from Grace

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • Dracula

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Blue Story

    ★★★★

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Eli

    ★★½