Ben has logged 414 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★½
Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Edit this entry  
24
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rider

The Rider

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry