Ben has logged 31 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
Edit this entry  
31
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Beats

Beats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
This Is the End

This Is the End

2013
×
½
Edit this entry