• Untitled Paul Thomas Anderson Project

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Di/Al

    ★★★★

  • Midnight Sun

    ★★★½

  • Una Storia D'Amore

    ★★★

  • Film Bro Filibuster

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Cherry

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Squared Love

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • A California Christmas

    ★½

  • The Midnight Sky

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Erotica 2022

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Spell

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Run

    ★★★

  • I Never Cry

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enfant Terrible

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • 25 Years of Innocence

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Zieja

  • Where Are My Pants?

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★★

  • Thumbdrive

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • City Story

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Nic się nie stało

  • Becoming

    ★★★

  • Pandemia

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • TFW No GF

  • Extraction

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Playing Hide and Seek

    ★★★½

  • 504 Shotgun Jazz

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½