Mumciur has logged 43 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Medium

Medium

1985
×
★★½
Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shark Swarm

Shark Swarm

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
29
See You Soon

See You Soon

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
22 July

22 July

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Birds II: Land's End

The Birds II: Land's End

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Bedroom

In the Bedroom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game On

Game On

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1912
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ringu

Ringu

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leto

Leto

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry