• Virus

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • Hamilton

  • The Half of It

    ★★

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Extraction

    ★★½

  • Happiness Continues

  • The Willoughbys

    ★★

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Coffee & Kareem

    ★★½

  • Mulan

  • Spenser Confidential

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Last Thing He Wanted

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Dolittle

    ★½

  • Togo

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Good Liar

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Klaus

  • Doctor Sleep

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • Code 8

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

    ★½

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Abominable

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • The Cave

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★