munta has logged 43 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★½
Edit this entry  
28
PlayTime

PlayTime

1967
×
Read the review Edit this entry  
27
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whitney Cummings: I'm Your Girlfriend

Whitney Cummings: I'm Your Girlfriend

2016
×
Edit this entry  
24
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★½
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★½
Edit this entry  
22
Strangler vs Strangler

Strangler vs Strangler

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★
Edit this entry  
22
Damage

Damage

1992
×
Read the review Edit this entry  
21
Anand

Anand

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ugly, Dirty and Bad

Ugly, Dirty and Bad

1976
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dogra Magra

Dogra Magra

1988
×
★★½
Edit this entry  
19
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The New Land

The New Land

1972
×
★★★½
Edit this entry  
18
Iphigenia

Iphigenia

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jim Jefferies: I Swear to God

Jim Jefferies: I Swear to God

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Wedding Suit

A Wedding Suit

1976
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ramy Youssef: Feelings

Ramy Youssef: Feelings

2019
×
Edit this entry  
08
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★
Edit this entry  
06
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Tree of Wooden Clogs

The Tree of Wooden Clogs

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Special Actors

Special Actors

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
8½

1963
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Counterfeit Coin

The Counterfeit Coin

1955
×
★★★★★
Edit this entry