• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

  • Sincerely Louis C.K.

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★½

  • Hillary

  • All the Bright Places

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • 1917

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

  • Shazam!

    ★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Polar

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Creed II

    ★★★

  • Ant Head

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½