• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Britney Vs Spears

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

  • Pig

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Beyond Evil

    ★★★★½

  • Thus Spoke Kishibe Rohan

  • CODA

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Moving On

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story