Sort by
  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Hot Forever

  • Luckiest Girl Alive

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Blonde

  • Terrifier 2

  • Not Okay

    ★★★

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Black Bird

  • Men

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • The Girl from Plainville

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • X

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★★

  • The Dropout

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

  • Inventing Anna

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • Maid

  • Britney vs. Spears

  • The Black Phone

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★★

  • star-crossed: the film

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

    ½

  • Clickbait

  • Ted Bundy: American Boogeyman

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • False Positive

    ★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

  • Every Breath You Take

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Girl in the Basement

  • Safer at Home

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • John and the Hole

    ★½

  • Wrong Turn

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Creating The Queen's Gambit

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

  • Let Them All Talk

    ★★★