Sort by
  • Haunted Mansion

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

  • XANATHAN

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • May December

    ★★

  • Strange Way of Life

    ★★

  • BEEF

  • Teen Wolf: The Movie

    ★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Chair

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

  • Goodbye Jerome!

    ★★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Tűz Anya

  • Scenes from a Marriage

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Bad Trip

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Archenemy

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dracula

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • DC Showcase: Death

    ★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Fish Night