Sort by

Muriel has logged 42 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
21
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
An Education

An Education

2009
×
Edit this entry  
19
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swallow

Swallow

2019
×
Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
50/50

50/50

2011
×
Edit this entry  
17
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
Edit this entry  
17
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
Edit this entry  
16
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Shadows

Shadows

1958
×
Read the review Edit this entry  
15
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
Edit this entry  
14
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
Edit this entry  
14
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
12
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
Edit this entry  
10
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
Edit this entry  
09
The Outsider

The Outsider

2020
×
Edit this entry  
06
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Joe

Little Joe

2019
×
Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry