Sort by

Muriel has logged 43 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Braid

Braid

2018
×
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
18
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You're Next

You're Next

2011
×
Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1960
×
Edit this entry  
12
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry