Sort by

muriel has logged 61 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Austenland

Austenland

2013
×
Edit this entry  
30
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
Edit this entry  
30
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
Edit this entry  
30
Magic Hour

Magic Hour

2013
×
Edit this entry  
29
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
Read the review Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Inside Man

Inside Man

2006
×
Edit this entry  
28
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
Edit this entry  
28
Outer Space

Outer Space

1999
×
Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Klute

Klute

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
25
The World to Come

The World to Come

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
kid 90

kid 90

2021
×
Edit this entry  
23
The Savages

The Savages

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Blackbird

Blackbird

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Yes Day

Yes Day

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Edit this entry  
17
Place Mattes

Place Mattes

1988
×
Edit this entry  
16
I Was/I Am

I Was/I Am

1973
×
Edit this entry  
16
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Void

Void

2017
×
Edit this entry  
14
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
12
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Menses

Menses

1974
×
Edit this entry  
10
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
Edit this entry  
10
Tourist

Tourist

1985
×
Edit this entry  
09
Dyketactics

Dyketactics

1974
×
Edit this entry  
09
A Month of Single Frames

A Month of Single Frames

2019
×
Edit this entry  
09
Secretary

Secretary

2002
×
Edit this entry  
08
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Palmer

Palmer

2021
×
Read the review Edit this entry