Sort by

Muriel has logged 475 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Read prior review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Broker

Broker

2022
×
Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
18
Corsage

Corsage

2022
×
Edit this entry  
17
EO

EO

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Nanny

Nanny

2022
×
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Caprice

Caprice

1986
×
Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
Edit this entry  
10
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
Edit this entry  
10
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Edit this entry  
09
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
Edit this entry  
08
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bastards

Bastards

2013
×
Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
Edit this entry  
06
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Woman King

The Woman King

2022
×
Edit this entry  
28
Pasolini

Pasolini

2014
×
Edit this entry  
27
Friday Night

Friday Night

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Close

Close

2022
×
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
½
Edit this entry  
21
Sibyl

Sibyl

2019
×
Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Insider

The Insider

1999
×
Edit this entry  
20
Home

Home

2008
×
Edit this entry  
19
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Revoir Paris

Revoir Paris

2022
×
Edit this entry  
18
Stutz

Stutz

2022
×
Edit this entry  
17
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
Edit this entry  
13
Drunks

Drunks

1995
×
Edit this entry  
12
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
Edit this entry  
11
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Wonder

The Wonder

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
Read the review Edit this entry