MurilloMan has logged 74 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★½
Edit this entry  
17
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Auntie Mame

Auntie Mame

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Golgo 13: The Professional

Golgo 13: The Professional

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Stolen Dreams

Stolen Dreams

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Siege of Firebase Gloria

The Siege of Firebase Gloria

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Edit this entry  
15
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lupin the Third: The Mystery of Mamo

Lupin the Third: The Mystery of Mamo

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
9

9

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Train

The Train

1964
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★
Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★
Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Edit this entry