• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

  • Cruella

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

  • Nomadland

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

  • The Irishman

  • Can You Keep a Secret?

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Us

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★

  • Venom

  • The Hate U Give

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★