Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
09
What If

What If

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
17
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry