RSS feed for murrkin

murrkin has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hook

Hook

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bromley Boys

The Bromley Boys

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Corgi

The Queen's Corgi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Never Grow Old

Never Grow Old

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What Men Want

What Men Want

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry