Mary has logged 188 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Breed

The Breed

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Warning Sign

Warning Sign

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry