Sort by

MushiMinion has logged 430 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Majorettes

The Majorettes

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top of the World

Top of the World

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Merry Murdoch Christmas

A Merry Murdoch Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Small Vices

Small Vices

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Art Deco Detective

Art Deco Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Martial Law II: Undercover

Martial Law II: Undercover

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pied Piper

The Pied Piper

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Martial Law

Martial Law

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Folklore: Tatami

Folklore: Tatami

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Folklore: A Mother's Love

Folklore: A Mother's Love

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Treasure of the Ninja

Treasure of the Ninja

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Proof

Proof

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Taste for Killing

A Taste for Killing

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Sweet Home

Home Sweet Home

1981
×
Read the review Edit this entry  
24
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Happened Here

It Happened Here

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breathing Fire

Breathing Fire

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry