Sort by

MushiMinion has logged 37 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Hill

Red Hill

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swamp of the Lost Monster

Swamp of the Lost Monster

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Cries

Night Cries

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Enchanting Shadow

The Enchanting Shadow

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Others

The Others

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bones

Bones

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killers Edge

The Killers Edge

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shredder Orpheus

Shredder Orpheus

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood and Roses

Blood and Roses

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Kill Me

You Kill Me

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel's Dance

Angel's Dance

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiss the Sky

Kiss the Sky

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Texas Killing Fields

Texas Killing Fields

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry