RSS feed for mushroombaby
  • Variações

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • And Then We Danced

  • Us

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Mortal Engines

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

  • Halloween

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Milford Graves Full Mantis

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Okja

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Logan

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

  • I Am Not Your Negro

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Finding Dory

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • Paterson

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Jungle Book

  • Zootopia

  • The Eagle Huntress

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Hateful Eight

  • Crimson Peak

  • The Martian

  • The Lobster

  • Inside Out