Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
God's Comedy

God's Comedy

1995
×
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Edit this entry  
26
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Eagle Huntress

The Eagle Huntress

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry