Milo has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fast Color

Fast Color

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killer

The Killer

1989
×
★★½
Edit this entry  
26
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry