Sort by
  • Nocturne

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • 76 Days

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Greyhound

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Not Alone in Here

    ★★★½

  • Scoob!

    ½

  • Rhubarb

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Extraction

    ★★★

  • Roses for Lily

    ★★★★

  • Waiting

    ★★★★

  • Stargirl

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Maggie Simpson in

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Cuties

  • Boys State

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Wind

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★

  • Frozen II

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • 7500

    ★★★

  • Heist School

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Marooned

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Aladdin

  • Swallow

    ★★★½

  • After

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Drunk Parents

  • The Report

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Traveling While Black

    ★★★★