• Stowaway

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Good Luck with Everything

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Vilom

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • What Women Want: Gay Romance

    ★★★★

  • Dry Wind

    ★★★★★

  • Young Hunter

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Rialto

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Orpheus' Song

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

  • Brightburn

    ★★★

  • End of the Century

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Blonde One

    ★★★★★

  • Paris Is Us

    ★★★½

  • Tremors

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Wounds

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Sócrates

    ★★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★½

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • José

    ★★★½

  • Greta

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • School's Out

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • I Am Jonas

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Ibiza

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • El Angel

    ★★★½

  • Sorry Angel

    ★★★

  • Sauvage

    ★★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Postcards from London

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • My Best Friend

    ★★★

  • We Are Thr3e

    ★★★★★