muskox has logged 282 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Futuro Beach

Futuro Beach

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bear Cub

Bear Cub

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sebastian - When Everybody Knows

Sebastian - When Everybody Knows

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sex of the Angels

The Sex of the Angels

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Paris 05:59: Théo & Hugo

Paris 05:59: Théo & Hugo

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Road to Love

The Road to Love

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Futuro Beach

Futuro Beach

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The String

The String

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Holiday

Holiday

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hawaii

Hawaii

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solo

Solo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sexual Tension: Volatile

Sexual Tension: Volatile

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brothers of the Night

Brothers of the Night

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Side

Wild Side

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Peyote

Peyote

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taekwondo

Taekwondo

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cockles and Muscles

Cockles and Muscles

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Go West

Go West

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mother of George

Mother of George

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eden

Eden

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Gods of the Plague

Gods of the Plague

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ballad of a Soldier

Ballad of a Soldier

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Misandrists

The Misandrists

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry