muskox has logged 28 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mother Küsters Goes to Heaven

Mother Küsters Goes to Heaven

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Love Is Colder Than Death

Love Is Colder Than Death

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Querelle

Querelle

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prince - Sign o' the Times

Prince - Sign o' the Times

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry