Sort by

katie :) has logged 202 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fluorescent Adolescent

Fluorescent Adolescent

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Came By

I Came By

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beach

The Beach

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
Read the review Edit this entry