Sort by

katie :) has logged 18 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shagbands

Shagbands

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry