Sort by

Catherine B has logged 373 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year, Charlie Brown

Happy New Year, Charlie Brown

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flower Drum Song

Flower Drum Song

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Long Strange Trip

Long Strange Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Go

Go

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
25
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackson Browne: Going Home

Jackson Browne: Going Home

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angel

Angel

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Crush

The Crush

1967
×
Read the review Edit this entry  
17
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grocery Boy

The Grocery Boy

1932
×
Read the review Edit this entry  
14
Love, Lights, Hanukkah!

Love, Lights, Hanukkah!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Mother

Mother

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wallflower

Wallflower

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry