Sort by

Catherine B has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C.C. and Company

C.C. and Company

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
Read the review Edit this entry  
22
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dickie Roberts: Former Child Star

Dickie Roberts: Former Child Star

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Dot Com: The Social Experiment

Love Dot Com: The Social Experiment

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stormy Justice

Stormy Justice

1979
×
Read the review Edit this entry  
07
Standing Up, Falling Down

Standing Up, Falling Down

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Andy Kaufman: The Midnight Special

Andy Kaufman: The Midnight Special

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Girl Crazy

Girl Crazy

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry