Catherine B has logged 49 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Summer School

Summer School

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boat People

Boat People

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
David Spade: Take the Hit

David Spade: Take the Hit

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Present

The Present

2014
×
Edit this entry  
24
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
23
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The World

The World

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pariah

Pariah

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Sorghum

Red Sorghum

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Screwed

Screwed

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Comedy Central Roast of Bob Saget

Comedy Central Roast of Bob Saget

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Norm MacDonald: One Night Stand

Norm MacDonald: One Night Stand

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
Edit this entry  
08
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
Read the review Edit this entry  
07
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry