Sort by

JKM has logged 534 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Vietnam War

The Vietnam War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
9/11

9/11

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Detroit

Detroit

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Ice

Black Ice

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Meow

Meow

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
½
Read the review Edit this entry